Erkeklerin yalan söylediğini anlamak kolaydır. Erkek arkadaşınızın size yalan söylediğinden şüpheleniyorsanız biraz durun ve düşünün. Erkek arkadaşınız bahsettiğimiz tuhaf davranışları sergiliyor mu? Kadın yalanı hemen hisseder.

  •  Eğer içinizde erkeğinize karşı kadınca bir şüphe uyanıyorsa mutlaka bir sebebi vardır. Ondan neden şüpheleniyorsunuz? Size yalan söylediğini anlamak için beden diline dikkat edin. Erkekler yalanı hemen belli eder.

  • Dünyaca ünlü bir kadın dergisi ilişkileri çıkmaza sokan tartışmaların söylenen yalanlar olduğuna dikkat çekerek partnerin yalan söylediğini anlamak için geliştirilen yolları okuyucularıyla paylaştı. İşte o yöntemlerden bazıları:-Yalan söylediğini düşünüyorsanız; hiç vakit kaybetmeden ona şu soruyu sorun: Neden yaptın? Sevgiliniz bu soruya öfkeleniyor ve aşırı tepki veriyorsa bu, masum olduğunun kanıtı olabilir.

  • Fakat cevap olarak sizi ne kadar çok sevdiğini söyleyip duygularını sıralamaya başlıyorsa bu, sizi aldattığının bir göstergesi sayılabilir.


  • -İlişki uzmanları insanlar gülümsediği zaman bunun vücutlarının her bölgesine yansıdığı görüşünde. Sevgiliniz sizinle beraberken gülümsüyor fakat vücut dili aslında başka şeyler hissettiğini söylüyor. Bu durumda ona soracak sorularınız olabilir.


  • Yalan söyleyen kişiler yalanlarını gizlemek için; çok çaba sarf etmek zorundadır. Bunun için de huzursuz görünen bir kişiden çok rahat görünen kişilerin yalan söyleme olasılığı daha yüksektir.


  • ''American Society for Information and Technology” (Amerikan Toplumu Bilgi ve Teknolojileri” dergisinde yer alan bir makalede yalan söylediğine emin olunan bir kişiyle telefon ya da cep telefonu mesajı ile değil yüz-yüze iletişim kurulması tavsiye ediliyor.

Genel Olarak Yalan Söyleyenler Şunları Yapıyorlar:

1-Yalan söyleyenler genellikle göz temasından kaçınır. Ellerini ve kollarını daha az kullanır. Soru sorduğunuzda avucunu sıkar ya da ellerini size çevirmez.


2-Genel tavrı değişir. Sakin bir insan aniden heyecanlı davranırken, daha hareketli insanlar donuk tavırlarla konuşmaya başlar.

3-Sorduğunuz basit sorulara daha önceden cevabını tasarladığı için gerektiğinden detaylı cevaplar verir. Fakat bunun ardından beklemediği bir soru sorarsanız birden bocalar ve cevap vermek için zaman kazanmaya çalışır.

4-Şaşkınlık, korku ya da mutluluk gibi duyguları belirten ifadeleri sadece ağız bölgesiyle sınırlı kalır.

5-Ayakta dururken ya da otururken yalan söyleyen birisi genellikle sırtını dik tutmaz.

6-Bulunduğu rahatsız ortamdan kurtulmak isteğiyle gözünü kapıya çevirir ve konuştuğu kişiyle arasına mesafe koyar.

7-Sorulara net cevaplar vermez. Her zaman sakin karşıladığı sorulara aşırı tepkiler verir. Kendisi size soru yöneltmez.

8-Şakalar yaparak konuyu geçiştirmek ister ya da çok dramatik bir hikaye anlatarak sizi duyarsızlıkla suçlar.

9-Sık sık yüzüne dokunur. Burnunu çeker, başını kaşır. Özellikle ağız bölgesine yakın bölgelere dokunması dikkat çeker.

10-Üstündeki kıyafetleri düzeltir. Gömleğinin yakasını gevşetir. Ya da elinde tuttuğu bir cisimden güç almaya çalışır.


 
Top