İşte Bayanlara Bir Kaç İpucu
Ciddi bir ilişki yaşamak isteyen erkek kadında ne gibi özellikler arar? ‘Stop Getting Dumped’ kitabını kaleme alan ünlü köşe yazarı Lisa Daily bu sorunun altını çizerek bu konu hakkında konuştuğu yüzlerce bekar erkeğin anlattıklarından yola çıkıyor ve bize bazı gerçekleri açıklıyor. 

Daily’e göre erkeklerin ciddi bir ilişki yaşayacağı kadınları seçerken dikkat ettiği özellikler şunlar:

Erkeğe bağımlı olmayan, kendine ait bir hayatı olan kadınlar

Daily erkeklerin kendi ayakları üzerinde durabilen, kendine ait bir sosyal çevresi olan ve kendine özen gösteren kadınlarla ciddi beraberlikler yaşamak istediklerini söylüyor ve ekliyor: ‘Bayanlar, dünyadaki var olma nedeninizin beraber olduğunuz erkek olmaması gerekiyor. Başka bir deyişle hayalini kurduğunuz hayata başlamak için bir erkeğin ortaya çıkıp sizi bir yerlere sürüklemesini beklemeyin’.

İlk hareketi karşısındakinden bekleyen kadınlar

Daily kadının yeni tanıştığı bir adamla görüşmek istediğini söylemesinin yanlış olduğunu, bir kadının ilk hareketi daima karşı taraftan beklemesi gerektiğini söylüyor. Bunun nedenini ise şöyle açıklıyor: ‘Eğer buluşmaları ayarlayan kişi kadınsa o zaman erkeğin onunla gerçekten görüşmek isteyip istemediğini asla bilemeyecektir’.

Onun sağ kolu olan kadınlar

Daily onun patronuyla konuşmaya giderken iyi görünmesini sağlamak için elinizden geleni yapmanızı tavsiye ediyor. Onun için önemli olan kişilerin yanında yaptığı şakalara gülmenizi ve diğer insanların yanında onu onurlandırmanızı öneriyor. Tabi o da aynı şeyleri sizin için yapmalı!

Onu ilişki stresine sokmayan kadınlar

Daily erkeklerin ilişkide kendilerini baskı altında hissetmekten hoşlanmadıklarını belirtiyor. Dolayısıyla kadınların gün içersinde sürekli e-mail atarak ya da telefonla arayarak sevgilileriyle kontak kurmaya çalışmasının doğru olmadığını düşünüyor.

Büyük hatayı affetmeyen kadınlar

Erkekler bir hata yaptıkları takdirde (aldatmak gibi) kendilerini asla bir daha kabul etmeyecek olan bir kadına saygı duyarlar ve ona karşı bir hata yapmamak için çok dikkatli olurlar.
 
Top